email: info@hakstav.cz
tel.: 722 593 656

       
Akční nabídka
Kontaktyakt
 
  Kontakty
   
 

email: info@hakstav.cz

Telefon:
722 593 656
- obchod
722 593 672 - sekretariát
722 593 674
- výroba

   

 

STŘEŠNÍ SVĚTLÍKY - RYCHLE, KVALITNĚ A ZA PŘIJATELNÉ CENY!

Výměna starých světlíků s ocelovou konstrukcí a drátěným sklem za světlíky s hliníkovou konstrukcí pokryté polykarbonátovou (PC) deskou dutinkovou s UV stabilizací, se u nás pomalu stává trendem. Je stále více investorů - vlastníků starších průmyslových objektů s nezatepleným pláštěm a velkými světlíky, kteří si uvědomují ztráty, které jim každoročně vznikají při vytápění takových objektů. Je věcí chronicky známou, že světlíky nové generace mají nepřeberné množství výhod. Jedná se většinou o stavebnicové systémy, které se vyznačují snadnou a rychlou montáží. Tyto světlíkové systémy nevyžadují v dlouhém časovém úseku žádnou náročnou údržbu a proto na ně ochotně poskytujeme dlouhé záruční lhůty.

 


Důležitý je fakt, že většina starších střech má problém se zatékáním právě kolem paty světlíků, což správné osazení nového světlíkového systému naprosto spolehlivě vyřeší. Mnoho investorů se snaží řešit špatnou kvalitu své střechy a ztráty energií pouze výměnou prosklení (drátěné sklo za PC desku), ale většinou je to ve finále zklamáním, neboť zatékání pokračuje a úspory energií nejsou tak zásadní, jak si představovali. Základní problémy jsou totiž dva. Ten první spočívá v napojení konstrukce světlíku přes světlíkový lem na střešní plášť a ten je možno spolehlivě řešit jen odstraněním celé stávající konstrukce, opravou či úpravou lemu, popř. i jeho zateplením, nebo dodávkou nového a instalací kompletního nového systému, který už má na rozdíl od původního vyřešeny přechody mezi lemem a novou konstrukcí. Druhý problém spočívá v použití PC desky. Pro pokrytí stávajících OK se v podstatě při správném uložení dají bez větších prořezů a tedy ztrát použít pouze PC desky s nižším stupně tepelné izolace, pak samozřejmě není konečný efekt tak výrazný. Při instalaci nového světlíkového systému je možno použít bez větších prořezů a ztrát širokou škálu PC desek v několika odstínech, s různým stupněm izolace, a co víc dnes už i se speciální úpravou např. s kontrolovaným prostupem tepla (Solar Control Infra Red). Mnoho provozů bojuje s teplotami v objektech v období letních měsíců a tam je pak dobré použít desku s co možná nejlepší izolací a s kontrolovaným prostupem tepla. Samozřejmě zde nehraje roli jen provedení světlíku, ale celého pláště budovy - této problematice se věnujeme v sekci svislá prosklení.

Všechny nové světlíky mohou být vybaveny větracími křídly, které se otvírají pomocí el. motorů, napojených na ústřednu přes čidlo vítr/déšť, což znamená, že za nepřízně počasí dojde k automatickému uzavření. Tento způsob ovládání eliminuje rizika vzniku škod na majetku.

Nejbezpečnějším a též nejlevnějším způsobem se však jeví nucená ventilace, kdy jsou nové světlíky instalované jako pevné bez větracích křídel a do čel světlíků se nainstalují el. sací ventilátory, ty efektivně odsávají teplý vzduch z podsvětlíku a ženou ho na střechu. Ve spodní části objektu jsou instalovány jednotky pro vhánění chladného vzduchu, nebo je přístup čistého vzduchu řešen dostatečným počtem otvorů ve spodních částech objektu (okna, vrata).

Do světlíků mohou být v případě předpokládaného požárního nebezpečí (určuje požární zpráva) osazeny RWA klapky pro odvod kouře a tepla, které zajistí v případě požáru odvod kouře, pro možnost lepší orientace zasahujících, zjištění ohniska požáru a záchrany osob.

Pokud plánujete rekonstrukci světlíků, obraťte se na nás. Jsme odborná firma, rádi Vám vypracujeme návrhy řešení a můžeme se pochlubit vlastními referenčními stavbami. Nabídneme Vám rychlé, kvalitní a hlavně cenově přijatelné řešení Vašich problémů. Nenechte se odradit výší vstupní investice, ale zvažujte návratnost, úspory na energiích v čase a v neposlední řadě i komfort pracovního prostředí, který si novým správně zvoleným prosvětlením a zateplením vytvoříte.