email: info@hakstav.cz
tel.: 722 593 656

       
Akční nabídka
Kontaktyakt
 
  Kontakty
   
 

email: info@hakstav.cz

Telefon:
722 593 656
- obchod
722 593 672 - sekretariát
722 593 674
- výroba

   

 

Prosklení OPTIMI - systém OPTIMI je otvíravý a posuvný systém, který je určen zejména k zasklení stávajících stavebních otvorů např. lodžií a balkónů. Tento systém je bezrámový, nemění pohled zvenčí na budovu a účinně Vás ochrání před chladem a nepřízní počasí. V zimním období lze pomocí tohoto systému dosáhnout úspory tepla, v letním období umožňují otvíravá a posuvná křídla větrání zasklené plochy. Slouží také jako hluková bariéra. Zasklení je provedeno z bezpečnostního tvrzeného skla tl. 6 mm. Boční hrany skel nejsou rámovány, ale dokonale zabroušeny, krajní skla jsou pro vyrovnání bočních nerovností lodžie opatřena profilovanou gumou. Skleněné díly se posouvají v kolejničkovém vedení, které je uchyceno k madlu zábradlí a do stropu balkónu. Otevření lodžie je tak maximální. Použitý způsob otáčení skel umožňuje jejich snadné a bezpečné mytí z vnější a vnitřní strany.

Prosklení GLASA - další v řadě řešení zasklívaní balkónů a lodžií je rámový hliníkový systém GLASA, který je určen pro dodatečné zasklení balkónů, lodžií, zimních zahrad a verand. Zasklení tvoří pevná nebo posuvná okna, která se skládají z hliníkového rámu a skleněné výplně. Konstrukce z hliníkových rámů s povrchovou úpravou práškovým lakováním v bílé barvě, rohy bílé, sklo tl.6mm, čiré. Spojovacími prvky vodorovných a svislých profilů jsou plastové polyamidové rohy bílé barvy. Oplechování je provedeno z AL plechů po celém obvodu zábradlí.


Obě varianty OPTIMI i GLASA se nejčastěji instalují jako zasklení prostoru nad zábradlím. Následně vyvstává problém s plochou od madla zábradlí směrem dolů k podlaze balkónu, lodžie. Spodní část za zábradlím se řeší pomocí instalace Al konstrukce rámu s povrchovou úpravou práškovým vypalovaným lakem v bílé barvě, která se instaluje zevnitř ke stávajícímu zábradlí. Výplň tvoří polykarbonátová deska dutinková PC 10/2 čirá s UV ochranou. Krycí, ukončovací a lemovací prvky jsou v provedení Al s povrchovou úpravou rovněž v bílé barvě.Všechny netěsnosti jsou řešeny silikonovými tmely a PE těsnícími páskami.